026_34217097
026_34217097
تغذیه >> رستوران

9 نوع کباب خوشمزه که در رستورانهای ایرانی طبخ می شود


1. کباب ترش

کباب ترش

کباب ترش یا ترشه کباب بسیار خوش مزه و خوش طعم است و یکی از غذاهای محلی و سنتی هموطنانمان در شمال ایران می باشد. برای تهیه این کباب معمولا" از گوشت گوساله یا گوسفند استفاده می شود و برای طعم دار شدن آن از سبزی های خوش عطر ، گردوی چرخ شده ، پیاز و سیر و جهت ترش شدن آن از رب انار استفاده می شود.

2. کباب چنجه

کباب چنجه

کباب چنجه را که حتما" می شناسید. کباب چنجه با گوشت بره و به صورت قطعات جدا از هم درست می‌شود. چنجه مثل بقیه کباب‌های ایرانی با گوجه و برنج زعفرانی ، کره روی پلو بعلاوه پیاز خورده می‌شود.

3. کباب برگ

کباب برگ

برای تهیه کباب برگ گوشت راسته گوساله را به سیخ می کشند سپس سیخ را روی یک سطح صاف گذارده و گوشت را می کوبند تا تخت شود. در کباب کوبیده برخلاف کباب چنجه که کباب از قطعات جدا از هم گوشت درست می شود ، کاملا بهم پیوسته می باشد.

4. کباب کوبیده

کباب کوبیده

برای درست کردن کباب کوبیده باید از گوشت مخلوط گوساله یا چرخ کرده گوسفندی استفاده می شود و برای اینکه حسابی ترد و خوشمزه شود باید از گوشتی استفاده شود که چربی دار باشد. بعد از آماده کردن سیخ های کباب آنها را به ترتیب روی آتش  می گیرند و طوری سیخ ها را می چرخانند که دو طرف کباب بخوبی پخته شود. دستور پخت این غذای پرطرفدار ایرانی که در عروسی ها و جشن ها بیشتر استفاده می شود ابتدا توسط ناصرالدین شاه که آبا و اجدادش قفقازی است به ایران آورده شد. آشپزهای خلاق ایرانی هم آنرا به کباب کوبیده امروزی تغییر دادند

5. کباب سلطانی

کباب سلطانی

این کباب ترکیبی از کباب برگ و کباب کوبیده است و این امکان را به شما می دهد که در یک وعده غذایی طعم دو کباب ذکر شده را بچشید. کباب سلطانی مثل اسم اش خیلی سلطانی و تجملاتی است. اگر نمی دانید بین کباب کوبیده و کباب برگ کدام یکی را سفارش بدین حتما کباب سلطانی را امتحان کنید.

6. میگو کبابی

میگو کبابی

بین کباب های ایرانی میگو کبابی شاید باب طبع همه نباشد اما اگر عاشق غذاهای دریایی هستین حتما" از جلز و ولز سیخ های میگو روی آتش لذت خواهید برد. اما اگر غذاهای دریایی را قلبا دوست دارید، حتما قبول دارید که این بازیکن هم در کنار همان فیله‌ ماهی کبابی می‌تواند تیم منتخب غذاهای محبوب دنیا را حداقل ۲-۰ ببرد.

7. کباب قفقازی

کباب قفقازی

کباب قفقازی یکی از اصیل ترین و بهترین کباب های قفقاز است که بخاطر طعم عالی اش مردمان اکثر کشورهای دنیا این کباب را می شناسند . این کباب از ترکیب گوشت مرغ و گوشت گوساله یا گوشت گوسفندی درست می شود و به کباب بختیاری خیلی شبیه است.

8. کباب شیشلیک

کباب شیشلیک

کباب شیشلیک از دنده گوساله یا گوسفند درست می شود. خیلی خوشمزه و لذید است. در اصل به آن کباب دنده گفته می شود. برای اینکه دنده ها خوش مزه شوند پیاز و آب لیمو و ادویه را آماده نموده و به آن می زنند. حتما این کباب معروف تجملاتی را که به خاطر داشتن استخوان با دست خورده می شود و بسیار دلنشین و دلچسب است امتحان کنین.

9. کباب ‌ماهی‌ قزل‌آلای رنگین‌کمانی

کباب ‌ماهی‌ قزل‌آلای رنگین‌کمانی

کشورمان به خاطر پرورش فراوان ماهی قزل آلای رنگین کمانی یکی از قطب های تولید این ماهی لذیذ است. با توجه به آمارهای اعلام شده سالانه 60 تن ماهی قزل آلا در ایران تولید می شود. هموطنان کباب دوست مان این ماهی مقوی و لذیذ را طبخ و استفاده می کنند.