026_34217097
ساختمان >> معماری و دکوراسیون داخلی

شرکت پنتون برای سال 2021 دو سایه متفاوت را به عنوان رنگ سال خود برگزید

شرکت رنگ آمریكایی پنتون معتقد است  که سایه رنگ خاکستری تیره  روی رنگ زرد گرم رنگ سایه ای خاکستری تیره ای (Ultimate Grey) را ایجاد می کند که نشان دهنده دنیایی پر از نا امنی و عدم اطمینان به آینده است و سایه رنگ زرد گرم روی رنگ خاکستری روشن رنگ سایه ای خاکستری روشن (Illuminating) را ایجاد می کند که نشان دهنده انرژی ، شفافیت و امید به آینده است. انتخاب این رنگ ها به مردم كمك می كند تا در دنیایی كه قرار است با عدم اطمینان روزافزونی روبرو شوند خود را با انرژی ، شفافیت و امید به آینده تقویت كنند.

فراز و نشیب های سال 2020 باعث شده تا سایر شرکت ها سایه های اصیل را به عنوان رنگ های سال 2021 انتخاب کنند.از این رو شرکت پنتون دو رنگ را برای رنگ سال 2021 خود انتخاب کرده است . سایه رنگ زرد گرم که Illuminating نامیده می شود ، به معنای برانگیختن "نوید خوش بینانه یک روز پر از آفتاب" است ، در حالی که Ultimate Grey رنگ بسیار ساکت تری است که بیشتر از "خونسردی ، پایداری و مقاومت" صحبت می کند. پنتون می گوید این رنگ تقریباً می تواند با عناصر طبیعی بادوام مقایسه شود ، مانند سنگریزه هایی که در ساحل دیده می شوند.

در معماری ، این پالت ؛ ترکیبی از سرزندگی و بازیگوشی  و شکوه و استقامت در فضاهای اجتماعی ، فضاهای خانگی ، فضاهای مراقبت و موارد دیگر برای برقراری مضامین مشابه و مثبت استفاده شده است.
در زیر چندین  نمونه پروژه معروف با استفاده از رنگ های 2021  شرکت Pantone  آورده شده است.

پروژه تالیپ یا گل لاله - میزبان شماست / گروه معماران  ADHOC

پروژه تالیپ یا گل لاله

تالیپ  ها امکانات عمومی هستند که با همگام سازی تجارت محلی و جاذبه های فرهنگی و گردشگری فعالیت می کنند. این پروژه رنگارنگ ، با هدف اقامت و جذب شهروندان به مرکز مونترال پس از چندین هفته حبس به دلیل همه گیر شدن بیماری کرونا در سال جاری نصب و طراحی شده است. با انعکاس کامل ایده آل های رنگ پانتون در انتخاب سال ، این پروژه نشان دهنده خوش بینی و قدرت پس از طی یک دوره سخت و دشوار می باشد.

برج ارتباطی ویرا-لاتا / مجری طرح مراداواگا 

برج ارتباطی ویرا-لاتا پورتو ، پرتغال

ویرا-لاتا نام پروژه ای است که بوسیله شرکت مراداواگا راه اندازی و نصب شده است.
این پروژه برج ارتباطی است که یک خیابان بالاتر را به یک میدان عمومی جدید در کنار ایستگاه قطار سائو بنتو در پورتو ، توسط یک پلکان متصل می کند و بازدید کنندگان را همزمان دعوت می کند تا پیام های خود را در 2300نمای قوطی مانند  قابل چرخش بنویسند. قوطی هایی که می توانند توسط گردشگران چرخانده شوند تا پیام ها و نقاشی های اصلی را بر روی برج ایجاد کنند .

کلایندره فروشگاه مدرن لوازم کودک / مجری طرح PARAT


کلایندره فروشگاه مدرن لوازم کودک

مفهوم یا کانسپت طراحی فروشگاه ، یک تقسیم افقی در ارتفاع 90 سانتی متر - اندازه متوسط کودک سه ساله را فراهم می کند .
کل دکوراسیون این مرکز خرید برای کودکان خردسال و به رنگ زرد بازیگوش طراحی شده است. با این حال ، کف و دیوارهای خاکستری نیز رنگی خنثی را نشان می دهند که سایر عملکردهای فروشگاه را به عنوان یک فروشگاه و مرکز آموزش مامایی نشان می دهد . 

تالار چند منظوره تالار کارلین / A8000 مجری طرح 

تالار چند منظوره تالار کارلین

دیوارهای خاکستری ، بتن در معرض دید و  طراحی های گرافیکی زرد همگی به زیبایی صنعتی این سالن و سالن چند منظوره آن کمک می کنند. فضای ساختمان در یک منطقه صنعتی قدیمی ساخت در پراگ واقع شده.
کارلین هال یک سالن اقامتی هشت طبقه است. در هر طبقه دو بلوک  جداگانه وجود دارد. تقریباً 24 نفر از اعضای این منطقه یک بلوک را استفاده می کنند. هر بلوک شامل یک سوئیت تک نفره ، یک سوئیت دو نفره و سه سوئیت است که چهار دانشجو را در خود جای داده است. از میان این سوئیت های آخر ، دو مورد شامل دو اتاق یک نفره و یک اتاق دونفره و یک سوئیت دارای دو اتاق دونفره است. در هر سوئیت یک حمام اختصاصی وجود دارد. اتاق ها دارای واحدهای گرمایشی و تهویه مطبوع ، موکت ، پرده ونیزی ، تختخواب ، میز تحریر ، صندلی ، کمد و کمددیواری  هستند. طراحی کارلین هال محیط زندگی کاملی را فراهم می کند. در هر طبقه با تعداد عجیب و غریب اتاق نشیمن که داری میز مطالعه هستند و یک تلویزیون روبرو می شویم. در طبقه های با شماره زوج بالکن هایی وجود دارد که به طبقه شماره فرد در زیر باز می شوند. گنجایش تالار چند منظوره کارلین 250 نفر است . این افراد شامل دانشجویان تحصیلات تکمیلی و افراد نخبه جامعه  می باشند.
این تالار منحصر به فرد در ورودی مورب  خود به دو راهروی جداگانه تقسیم شده است ، و همه فضاهای زندگی مشترک در سمت راست ، و اتاق خواب ها در سمت چپ است. خطوط مختلف سقف ، جزئیات سقف در معرض دید و پنجره های چند جداره به زیبایی با بقیه ظاهر کم اهمیت خانه ترکیب می شوند.
ساختمان چند منظوره کارلین بازسازی شده  یک  کارخانه متروکه  واقع در منطقه کارلین پراگ است ؛ یک منطقه صنعتی قدیمی ساخت (در یکی از مناطق پراگ) با موفقیت به یک منطقه در حال توسعه تبدیل شده است. این ساختمان شامل دفتر روزنامه ، منطقه اداری و سالن اجتماعات نمایش های تئاتر و موسیقی با ظرفیت نشستن 3000 تا 4000 نفر طراحی شده است که از قابلیت های کاربردی تقریباً نامحدودی برای اجرای طیف گسترده ای از نمایش ها برخوردار است.

پانتون در 9 دسامبر ، رنگ (های) سال خود را برای سال 2021 اعلام کرد:


 پنتون با انتخاب دو رنگ  17-5104 Ultimate Grey و 13-0647 Illuminating  برای دومین بار در 22 سال گذشته دو رنگ را به عنوان رنگ سال برگزید و  رنگ زرد و خاکستری را هر یک جداگانه و مستقل  ، اما مکمل توصیف کرد که نمایانگر موضوع وحدت و حمایت متقابل است .

 در حالی که PANTONE 13-0647 Illuminating روشن و سرزنده است ، PANTONE 17-5104 Ultimate Grey محکم و قابل اعتماد است ، که یکی شدن ایشان نشان دهنده شکیبایی، خوش بینی و قدرت پس از یک سال کاملاً دشوار است .
لئاتریس آیزمن ، مدیر اجرایی انستیتوی رنگ پنتون ، توضیح داد:
انتخاب دو رنگ مستقل ، چگونگی جمع شدن عناصر مختلف برای بیان پیامی از قدرت و امیدواری را نشان می دهد که هم ماندگار است و هم روحیه بخش. وی ادامه داد: عملی و سنگی اما در عین حال گرم و خوش بین ، این یک ترکیب رنگی است که به ما مقاومت و امید می بخشد.ما باید احساس کنیم مفید هستیم و  می توانیم پیشرفت کنیم ، این برای روحیه انسان واقعا لازم است.


آخرین آگهی های ساختمان >> معماری و دکوراسیون داخلی
آخرین آگهی ها
1399/6/18

دیوار پوش های فومی 3بعدی


دیوار پوش های فومی 3بعدی

دیوار ها اصلی تریبن اجزا در معماری داخلی منزل به شمار می روند و اگر به کمک دیوار پوشی مناسب پوشش داده شوند زیبایی و جذابیت دکوراسیون ...


وحید بیدکی ، ایران »» تهران ،تلفن:09121992730

1399/3/29

اجراء دیوارپوش جنس فومی و طرح دکوراتیو


اجراء دیوارپوش جنس فومی و طرح دکوراتیو

تولید و اجراء دیوارپوش های تزیینی و دکوراتیو در انواع طرح ها و رنگ های مختلف مناسب با سلیقه شما
این پنل ها دارای خاصیت ضد آب ...


وحید بیدکی ، ایران »» تهران ،تلفن:09128403049

1399/2/30

تولید و فروش ویژه پنل های دیوارپوش دکوراتیو


تولید و فروش ویژه پنل های دیوارپوش دکوراتیو

تولیدکننده انواع پنل های فومی و دکوراتیو با طرح های شیک و سه بعدی در انواع رنگ ها و طرح های مختلف متناسب با سلیقه شما
این ...


وحید بیدکی ، ایران »» تهران ،تلفن:09121992730

1399/2/28

سقف کاذب تایل معرق آسمانخانه خرّم فضا


سقف کاذب تایل معرق آسمانخانه خرّم فضا

طراحی و اجرای سقف کاذب تایل معرق و تایل CNC ، با ارائه طرح های متنوع و زیبا ، توسط شرکت آسمانخانه خرّم فضا


آسمانخانه خرّم فضا ، ایران »» تهران ،تلفن:02188057545

1399/2/22

فروش عمده و خرده دیوارپوش های فومی و تزیینی و عایق


فروش عمده و خرده دیوارپوش های فومی و تزیینی و عایق


تولید کننده انواع پنل های فومی و تزیینی مخصوص عایق صدا در انواع رنگ ها و طرح های مختلف برای تمامی فضاهای داخلی و خارجی برای ...


وحید بیدکی ، ایران »» تهران ،تلفن:09128403049

123