026_34217097
خدمات >> خدمات نمایشگاهی

دستاوردهای برتر علم و فناوری سال 2020 در جهان

دستاوردهای برتر علم و فناوری سال 2020 در جهان

حتی اگر همه گیری ها زندگی روی کره زمین را کند کنند.
این نمی تواند مانعی برای پیشرفت دانشمندان در سراسر جهان باشد
از رشد محصولات در فضا گرفته تا اتومبیل هایی که راننده ربات دارند ...
سال 2020 شاهد پیشرفت انقلابی در زمینه های علمی بودیم .

آنزیم های فوق العاده پلاستیک خوار

دانشمندان آنزیم های فوق العاده پلاستیک خوار را مهندسی کردند که می تواند بطری ها را در چند روز تجزیه کند.
این آنزیم ها یک نوع پلاستیک معمول به نام polye را تجزیه می کنند.

آب روی ماه

کشف آب روی ماه

ناسا اعلام کرد که برای اولین بار آنها در سطح ماه آب پیدا کرده اند . ناسا وجود مولکول آب ، H2O ، در نور خورشید را تأیید کرد.
در مناطق آفتاب گیر ماه نشان می دهد که آب به طور گسترده ای توزیع می شود . با این حال ، ماه آنقدر خشک است که به عنوان یک مقایسه ، بیابان صحرا 100 برابر مقدار آب بیشتری دارد از کل سطح آبی  که سوفیا در خاک ماه شناسایی کرده است !
مولکول های آب در دهانه کلاویوس شناسایی شده اند . این دهانه در نیمکره جنوبی واقع شده است و در میان بزرگترین دهانه های قابل مشاهده از زمین است.

اولین محصول برداشت شده در فضا

اولین محصول برداشت شده در فضا


کیت روبینز ، فضانورد ناسا ، گیاهان تربچه را که در زیستگاه پیشرفته گیاه (APH) داخل ایستگاه فضایی بین المللی ، برداشت کرد.
او با دقت هر20مورد را در ورقه فویل پیچید و بسته بندی کرد . قرار دادن آنها در سردخانه برای سفر برگشت به زمین در سال  2021  .
اولین باری است که  آزمایش گیاه  درناسا ، تربچه را در یک آزمایشگاه مداری APH پرورش می دهد.

رباتکسی بدون راننده

رباتکسی بدون راننده


Waymo اولین شرکتی بود که خدمات اتومبیل رانی خود را بدون سرپرست انسانی در چندلر آریزونا به عموم مردم ارائه می داد . در حالی که ارائه دهنده وسایل نقلیه خودمختار  " Zoox " همچنین از یک وسیله نقلیه کاملاً کاربردی ، الکتریکی و خودمختار رونمایی کرد ؛ وسیله نقلیه مستقل که برای محیط متراکم و شهری طراحی شده است .

بیگانگان وجود دارند؟

بیگانگان وجود دارند؟


دانشمندان آنچه را که آنها عنوان کردند ، یکی از اولین نکات شناسایی سیاره فراخورشیدی در قلمرو رادیویی . اعتقاد بر این است که اولین سیگنال رادیویی ممکن است از سیاره ای خارج از منظومه شمسی در فاصله 51 سال نوری از ما بیرون می آید.  محققان همچنین سایر نامزدهای احتمالی انتشار رادیویی سیاره خارج از سیاره را در صورت فلکی سیستم های سرطان و اوپسیلون آندرومدا مشاهده کردند.

 چانگ 5 نمونه هایی از ماه را به ارمغان می آورد

چانگ 5 نمونه هایی از ماه را به ارمغان می آورد


در ماه دسامبر ، ماه یک بازدید کننده جدید پیدا کرد: ناو Chang'e-5 چین - یک ماموریت رباتیک از برنامه وابسته به اکتشاف ماه در کشورچین. به زمین بازگشت و 1731 گرم نمونه جمع آوری شده از ماه را به ارمغان آورد.  این اولین تلاش چین برای آوردن نمونه های ماه در بیش از 40 سال پس از آن بود که ایالات متحده فضانوردان را برای جمع آوری نمونه ها به ماه فرستاد .

ماموریت ناسا  "مریخ 2020"

ماموریت ناسا  "مریخ 2020"

مریخ 2020 یک مریخ نورد است که توسط برنامه اکتشافی مریخ ناسا طراحی شده است ؛ شامل مریخ نورد پشتکار  (perseverance rover) و هواپیمای بدون سرنشین بالگرد است . این پهپاد بالگرد ابتکاری شرایط قابل سکونت را در مریخ برای آماده سازی مأموریت های انسانی آینده بررسی خواهد کرد .

قدیمی ترین دهانه شهاب سنگ جهان پیدا شده است


قدیمی ترین دهانه شهاب سنگ جهان

دهانه ای در غرب استرالیا بیش از 2/2 میلیارد سال پیش با حمله شهاب سنگ تشکیل شد و قدیمی ترین مکان برخوردی شناخته شده در جهان است. یافته های علمی  همچنین احتمال جالب توجهی را بوجود می آورد که این برخورد عظیم می تواند به میزان قابل توجهی آب و هوای زمین را تغییر داده و به پایان دوره "deep freeze" یخ زدگی عمیق  جهانی کمک کند.

سرعت باد در یک کوتوله قهوه ای اندازه گیری شده است


سرعت باد در یک کوتوله قهوه ایبرای اولین بار ، دانشمندان به طور مستقیم سرعت باد را روی یک کوتوله قهوه ای اندازه گیری کردند ، نوعی جسم به اصطلاح (زیر ستاره ای )که بزرگتر از مشتری (بزرگترین سیاره در منظومه شمسی ما) است اما آنقدر عظیم نیست که بتواند به یک ستاره تبدیل شود.

فناوری در حال پیشرفت ، جهش و انطباق با سرعت بالا است و مشاغل درگیر آن می شوند - صرف نظر از سطح آمادگی آنها. در حالی که سال 2020 دنیا را کند کرد ، بسیاری از مشاغل مجبور شدند خود را با مدل کار از خانه وفق دهند. این شرایط برای گروهی از کارفرمایان بدون مشکل بود زیرا که اکثر شرکت ها کارمندان خود را به لطف وجود دستگاه لپ تاپ در اختیار داشتند ، به همین دلیل هیچ مشکلی برای تدارکات وجود نداشت.  آنها برای نیازها و اولویت های تجاری ، همیشه در حال تغییر طراحی شده اند. و این ویژگی اصلی دستگاه لپ تاپ است با تشکر از پیشرفت های باورنکردنی ابر کامپیوترها  ، مشاغل دولتی  و مدرن  توانستند بدون بسیاری از سازگاری های قبلی ، تغییر را انجام دهند و فشار به جلو را آسان کنند. در این شیوه جدید زندگی ، مشاغل باید بهره وری را به حداکثر برسانند.

آخرین آگهی های خدمات >> خدمات نمایشگاهی
آخرین آگهی ها
1396/1/3

لوح تقدیر 88301683-021


لوح تقدیر 88301683-021

یکی از خدمات ارائه شده توسط مرکز تخصصی نیوچاپ، طراحی و ساخت تندیس و لوح تقدیر می باشد که امروزه جایگاهی برجسته را در حوزه های علمی، ...


گروه نیوچاپ ، ایران »» تهران ،تلفن:021-88301683